Západní Dolomity

1. Fassaner Dolomiten (Dolomiti di Fassa)

Dolomity V této skupině leží nejvyšší vrchol Dolomit Marmolada, která dosahuje výšky 3 342m a je na vrcholku pokryta ledovcem, který skýtá možnost i letního lyžování. Lanovkou se dá vyjet až do míst, které poskytují nádherný půlkruhový výhled. Výstup na samotný vrchol je již určen pouze pro zdatné a zkušené, cesta přes ledovec má dost trhlin a zlomů. Marmolada je lyžaři hojně navštěvovaná i v zimě. Nevýhodou jsou veliké fronty na lanovce a několikero přesedání než se vyjede nahoru. Od lanovky vede dolů pěkná červená sjezdovka, která však je troch přeplněna lyžaři – umělci, protože sjet Marmoladu chce každý.

2. Sellagrupe (Dolomiti di Sella)

Dolomity Této skupině dominuje vrchol Piz Boe, pod který vede lanovka z Passo Pordoi. Vrchol Piz Boe se tak stal jednou z nejsnadněji dostupných třítisícovek. Tato skupina láká kromě turistů i lyžaře. Velikou atrakcí je zde obchvat Sella Ronda, který umožňuje objet na lyžích systémem vleků, lanovek a sjezdovek horskou skupinu kolem dokola během celodenního lyžařského výletu. Vyhlášená lyžařská střediska jsou Arabba a Corvara.

3. Langkofelguppe (Gruppo del Sassolungo)

Tato skupina leží na východ od skupiny Sella. Jejím nejznámějším horským střediskem je Canazei. Zajímavým výletem se dá projít kolem celého vrcholu pěšky.

4. Geisler a Puez

5. Schlern (Monte Sciliar) a Seiser Alpe (Alpe di Siusi)

6. Rosengartengruppe (Gruppo del Catinaccio)

7. Skupina Latemar

8. Palagruppe (Gruppo di San Martino)